Domeny

Realizujemy strony internetowe w Żorach Rybniku Jastrzębiu i Wodzisławiu. Dostępne opcje poniżej.

Wybór domeny czyli adresu pod którym będzie dostępna Twoja strona internetowa, to ważna decyzja.
Choć wiele atrakcyjnych domen jest już zajętych, to wciąż można znaleźć dobrą domenę. Ważne by wiedzieć czym się kierować przy jej wyborze.
Atrakcyjna domena musi spełniać kilka warunków:
- musi być łatwa do wymówienia i zapamiętania - dzięki temu jest większa szansa, że użytkownicy internetu będą ją poprawnie wpisywać w pasku przeglądarki. Lepiej unikać w domenie słów w języku obcym, trudnych do wymówienia, budzących niepewność co do poprawnej pisowni. Im prościej tym lepiej.
Choć taka możliwość jest już od dłuższego czasu dostępna to jednak prawdę mówiąc, nie przyjęła się w internecie.
Użytkownicy rutynowo nie wpisują polskich znaków w pasku przeglądarki. Jest lepiej gdy domena nie zawiera wyrazów z polskimi znakami.
Mówiąc komuś nazwę swojej domeny nie będziesz musiał „seplenić”. Jeśli jednak nie da się uniknąć wyrazu, który w polskiej pisowni ma „ogonek”, to warto wziąć pod uwagę wykupienie dwóch domen - bez i z polskimi znakami. Będziesz miał wówczas pewność, że jakkolwiek twój klient wpisze domenę, trafi na twoją stronę. Aby tak się stało, najprościej jest zrobić przekierowanie z domeny z polskimi znakami na domenę główną. Takie rozwiązanie łączy się z koniecznością utrzymywania dwóch domen, ale być może warto ponieść ten stosunkowo niewielki koszt.
Często wymarzona domena jest już zajęta.
Łatwo wówczas o pokusę by zastosować myślnik, dolne podkreślenie lub cyfrę - w tym wariancie domena pewnie będzie wolna.
I nic dziwnego bo nie jest to najlepszy wariant. Unikaj takich domen. W najgorszym wypadku używaj rozwiązań często stosowanych np. cyfr 24 lub 24h.
Istnieje wiele końcówek adresów internetowych.
Można stworzyć naprawdę oryginalny zestaw, ale trzeba się zastanowić czy warto.
Najbardziej popularne końcówki to .pl .com .com.pl .org .edu .info .eu i najlepiej na takich końcówkach budować swoją domenę. Internauci często automatycznie dopisują jedną z popularnych końcówek do domeny, zwłaszcza jeśli pamiętają tylko główny trzon nazwy. Jeśli twoja końcówka będzie niestandardowa, trudno będzie internaucie ją sobie przypomnieć.

Jeśli twoja firma działa na terenie Polski, najlepiej wybrać końcówkę .pl a jeśli ta będzie zajęta to .com.pl Jeśli planujesz ekspansję na rynki zagraniczne rozważ domenę .com .eu lub końcówki poszczególnych państw np. .de (Niemcy), fr (Francja)

Jeśli szukasz domeny dla organizacji typu non-profit dobrym rozwiązaniem będzie końcówka .org natomiast dla firm szkoleniowych lub placówek edukacyjnych godna uwagi jest końcówka .edu .info to końcówka domeny dobra dla stron o charakterze informacyjnym.

Ponieważ coraz trudniej znaleźć odpowiednią domenę z popularną końcówką, wprowadzono wiele nowych rozszerzeń, które można wziąć pod uwagę np. .taxi .travel
Najłatwiej przez telefon. Jeśli znajomi poproszą kilka razy o powtórzenie, albo przeliterowanie domeny, to lepiej szukaj dalej.

Cennik domen

Typ domeny Rejestracja Odnowienie
.pl polska 24 zł 90 zł
.com.pl,net.pl,org.pl funkcjonalne polska 23 zł 88 zł
.com, .net, .org, .info globalne 59 zł 99 zł
.biz globalna 49 zł 89 zł
.eu europejska 20 zł 60 zł

* podane ceny są cenami netto.

Zostaw wiadomość - skontaktujemy się z Tobą

  • 44-240 Żory, ul. Dworcowa 2

  • + 48 666 395 863

  • biuro@smplus.pl